Menu

EUROMET ÖN ÖDEMELİ SOĞUK SU SAYAÇLARI

Ön ödemeli soğuk su sayaçları

ÖN ÖDEMELİ SU SAYAÇLARI - Soğuk sular için

euromet_denizhan_cok_Huzmeli_Kuru_Tip_on_odemeli_soguk_su_sayaci

Ön ödemeli su sayacı DENİZHAN Serisi Çok Huzmeli Kuru Tip Soğuk Su Sayacı

euromet_denizhan_cok_Huzmeli_Kuru_Tip_rf_on_odemeli_soguk_su_sayaci

Ön ödemeli su sayacı DENİZHAN Serisi Çok Huzmeli Kuru Tip RF Soğuk Su Sayacı

yzk-20-300

Ön ödemeli su sayacı  YZK – 20 Serisi Ön Ödemeli Su Sayacı

yzks-300

Ön ödemeli su sayacı  YZK – S Serisi Su Sayacı


yzk-w

Ön ödemeli su sayacı  YZK-W serisi soğuk su sayacı. Kuru Tip, Çok Hüzmeli


yzk-25-40

Ön ödemeli su sayacı  YZK-25-40 serisi soğuk su sayacı. Kuru Tip, Çok Hüzmeli


Ön ödemeli su sayacı  YZK-W-OSOS serisi uzaktan erişimli soğuk su sayacı. Kuru Tip, Çok Hüzmeli, Akıllı (Ön Ödemeli) ve GPRS modüllü uzaktan erişimli su sayacı.


Ön ödemeli su sayacı  YZK-OSOS serisi uzaktan erişimli ve ön ödemeli woltman tipi soğuk su sayacı.

Soğuk Su Sayacı

Su sayacı; su tesisatının girişine bağlanarak, evlerde, iş yerlerinde ve tarımsal sulamada kullanılan suyun miktarını belirleyen ve kullanılan suyun bedelinin Sular İdaresi tarafından tahsiline yardımcı olan bir ölçü aletidir. Su sayacı içinden geçen suyun miktarını, üzerinde bulunan bir ekranda, hacim (m3) cinsinden gösterir.
Su sayaçları; hız esaslı, hacim esaslı (volümetrik) gibi çeşitli çalışma prensiplerine sahiptirler. Hız esaslı su sayaçları ise çok hüzmeli ve tek hüzmeli olmak üzer iki çeşidi vardır. Türkiye’de en çok, hız esaslı su sayaçlarının çok hüzmeli tipleri kullanılmaktadır.

Ön ödemeli su sayacı

“Kartlı su sayacı / Ön ödemeli su sayacı / Akıllı su sayacı” gibi sayaçlar, tek başına bir ölçü aleti gibi düşünülemezler. Mekanik sayaç eşliğinde elektronik bir üniteye de sahip olan bu sayaçlar, yaptıkları ölçümlemeleri, elektronik ünitelerinde bulunan bir çipe kaydederler. Kullanılması düşünülen miktarın bedeli kadar kredinin bu çipe yüklenerek, su parasının, kullanılmadan önce tahsil edilmesini sağlarlar. Bu tür sayaçlar Ön ödemeli veya akıllı su sayacı olarak tanınırlar.

Ön ödemeli su sayacının Aboneye Getirdiği Yenilik ve Kolaylıklar

Ön ödemeli su sayacı ile abone istediği an kullandığı su miktarını, kalan kredi miktarını, vb. bilgileri sayacından okuyup izleyebilir. Ön ödemeli su sayacı kullanan abone, istediği kadar su kredisini sabit fiyat garantisi ile alabilir ve sık sık yapılan tarife değişikliklerinden (zam) etkilenmez. Ayrıca bazı sıra dışı durumlarda oluşabilen yüksek tutarlı faturalarla karşılaşmadan kendi hesabını yapabilir ve dilediği kadar su harcaması yapabilir. Su sayacı kullanımda su peşin satılacağından mülk sahibi ve kiracı arasındaki çeşitli ihtilaflar da ortadan kalkmaktadır. Yine aynı şekilde, peşin su satışı yapıldığı için, ödemelerde kuyrukta beklemeler olmamakta, abone ihtiyacı kadar su kredisi alma imkânına kavuşmaktadır.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com