Menu

EUROMET FİRMASI SICAK SU SAYAÇLARI

Sıcak Su Sayaçları Mekanik, Tek ve Çok Hüzmeli

SICAK SU SAYAÇLARI - Mekanik Tip

euromet_Cok_Huzmeli_Kuru_Tip_sicak_Su_Sayaci

Sıcak Su Sayacı YLZ Serisi Çok Huzmeli Kuru Tip

euromet_ays_tek_Huzmeli_Kuru_Tip_sicak_Su_Sayaci

Sıcak Su Sayacı AYS Serisi Tek Huzmeli Kuru Tip

euromet_Cok_Huzmeli_Kuru_Tip_sicak_Su_Sayaci

Sıcak Su Sayacı GÜNHAN SERİSİ Çok Huzmeli Kuru Tip

euromet_flansli_Cok_Huzmeli_Kuru_Tip_sicak_Su_Sayaci

Sıcak Su Sayacı GÜNHAN Serisi Flanşlı Çok Huzmeli Kuru Tip

Sıcak Su Sayacı

Su sayacı; su tesisatının girişine bağlanarak, evlerde, iş yerlerinde ve tarımsal sulamada kullanılan suyun miktarını belirleyen ve kullanılan suyun bedelinin Sular İdaresi tarafından tahsiline yardımcı olan bir ölçü aletidir. Su sayacı içinden geçen suyun miktarını, üzerinde bulunan bir ekranda, hacim (m3) cinsinden gösterir.
Sıcak su sayaçları; hız esaslı, hacim esaslı (volümetrik) gibi çeşitli çalışma prensiplerine sahiptirler. Hız esaslı sıcak su sayacı ise çok hüzmeli ve tek hüzmeli olmak üzer iki çeşidi vardır. Türkiye’de en çok, hız esaslı su sayaçlarının çok hüzmeli tipleri kullanılmaktadır.

Ön ödemeli su sayacı

“Kartlı su sayacı / Ön ödemeli su sayacı / Akıllı su sayacı” gibi sayaçlar, tek başına bir ölçü aleti gibi düşünülemezler. Mekanik sayaç eşliğinde elektronik bir üniteye de sahip olan bu sayaçlar, yaptıkları ölçümlemeleri, elektronik ünitelerinde bulunan bir çipe kaydederler. Kullanılması düşünülen miktarın bedeli kadar kredinin bu çipe yüklenerek, su parasının, kullanılmadan önce tahsil edilmesini sağlarlar. Bu tür sayaçlar Ön ödemeli veya akıllı su sayacı olarak tanınırlar.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com