Menu

Çok Hüzmeli (Gliserinli) Soğuk Su Sayacı-CH

Çok Hüzmeli (Gliserinli) Soğuk Su Sayacı-CH

AYSU CH (1)
AYSU CH (3)

Series: AYSU CH
CERTIFICATION
– EU Type Examination Certificate
– Conformity to Type Based on Quality
Assurance of the Production Process
STANDARDS COMPLIANCE
– EN 14154 European Standards,
– OIML R49 International Organization of
Legal Metrology,
– 2014/32/EU (MID) Measuring
Instrument Directive

Temel Özellikler

Series: AYSU CH
CERTIFICATION
– EU Type Examination Certificate
– Conformity to Type Based on Quality
Assurance of the Production Process
STANDARDS COMPLIANCE
– EN 14154 European Standards,
– OIML R49 International Organization of
Legal Metrology,
– 2014/32/EU (MID) Measuring
Instrument Directive

Teknik Özellikler
AYSU CH (2)
AYSU CH (4)
Dökümantasyon

Su Sayacı ürün kılavuzu hazırlanıyor.

Gliserinli su sayacı

Gliserinli su sayacı özelliğine göre içinden geçen akışkan miktarını ölçmekte kullanılan tesisat malzemelerine denir. Gliserinli su sayacı 15 mm çaptan 800 mm çapa kadar her türlü su ölçüm ihtiyacını karşılayacak yapıda üretilmektedir.
Geçen suyun miktarının ölçülebilmesi için önce su pervaneyi çevirir. Geçen suyun miktarı ile pervanedeki dönüş sayısı arasında doğru bir orantı vardır. Pervanedeki hareket dişli mekanizmaya iletilir. Gliserinli su sayaçları, harcanan su durumuna göre çeşitli çap ve biçimlerde yapılır. Genellikle kullanım yerine göre ev tipi su sayaçları ve sanayi tipi su sayaçları olarak iki grupta toplanır.

Piyasada genel olarak 15, 20 ve 25 mm anma ölçülerinde tek hüzmeli su sayacı ve çok huzmeli su sayacı olarak bulunur. Su sayaçları rakorlu montaj uzunluğu 203 mm ile 375 mm arasındadır. Multijet tip su sayacı 15–50 mm arası anma ölçülerinde üretilir. Su geçiş hızından yararlanılarak çalışır. Çapı küçük olmasına rağmen debisi fazladır. Woltmann tip su sayacı 50–800 mm arası anma ölçülerinde üretilir. Büyük kapasiteli işletmelerde kullanılır. Sayaçlar flanşlı bağlantılıdır ve 50 mm’den 800 mm’ye kadar farklı ebatlarda üretilir. Bu sayaçların normal akış değerlerinde hata oranı ± %2 kadardır.

Kartlı su sayacı

Karlı su sayacı sisteminde, abone satın aldığı kadar su kullanabilir; yani sistem zamlardan etkilenmeyen ön ödemeli kredi sistemi ile çalışır. Elektronik Kartlı Su Sayacı, ekranı sayesinde kullanım bilgilerini verir, bu yüzden de kullanımı çok kolaydır. Sürekli kendi kendini kontrol ederek herhangi bir aksaklığa müsade etmez. Her sayacın kendine özgü bir akıllı kredi kartı (Smart card) vardır. Su sayaçları kendine yapılan yetkisiz ve kötü niyetli bir müdahaleyi tespit ederek hafızasına alır ve akıllı vanasını kapatıp kendini koruma altına alır. Abonenin ilgili belediyeden satın alarak Elektronik sayaç yüklediği kredi bitmeden önce, sayaç aboneyi yeni kredi alması için uyarır. Abone uyarıya rağmen su kredisi almazsa, elektronik kartlı su sayacı ‘bitti’ mesajı vererek akıllı vanasını kapatır.

Kartlı su sayaçları, pillerinin değişme zamanı geldiğinde aboneyi ikaz eder, abone ikaza uymazsa bilgileri hafızasına kaydederek tüm bilgilerini korumaya alır. Akıllı kredi kartı da sayacın hafızasındaki özel program ile sayaçlar kontrol edilir. Akıllı kredi kartı başka bir sayaca takıldığı takdirde işlem yapmaz. Kötü niyetli olarak yapılan yabancı kartla sayacı açma denemelerini hafızasına kaydeder. Daha sonra ilgili belediye yetkilisi bu girişimleri özel kartı ile sayacın hafızasından okur. Abone akıllı kredi kartını kaybederse idareye başvurup eski kartı sistemden iptal ettirir ve yeni bir kart alır. Abonenin kaybettiği kart, bulanın hiç bir işine yaramaz.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com