Menu

Ultrasonik Su Sayacı

Ultrasonik Su Sayacı

Ultrasonik Su Sayacı

Image 010

Ultrasonik Su Sayacı AYSU SNZ-XX-UW

Image 014

Woltman Ultrasonik Su Sayacı-AYSU SNZ-XX-UW

Ultrasonik Su Sayaçları

Su sayacı; su tesisatının girişine bağlanarak, evlerde, iş yerlerinde ve tarımsal sulamada kullanılan suyun miktarını belirleyen ve kullanılan suyun bedelinin Sular İdaresi tarafından tahsiline yardımcı olan bir ölçü aletidir. Su sayacı içinden geçen suyun miktarını, üzerinde bulunan bir ekranda, hacim (m3) cinsinden gösterir.
Su sayaçları; hız esaslı, hacim esaslı (volümetrik) gibi çeşitli çalışma prensiplerine sahiptirler. Hız esaslı su sayaçları ise çok hüzmeli ve tek hüzmeli olmak üzer iki çeşidi vardır. Türkiye’de en çok, hız esaslı su sayaçları için çok hüzmeli tipleri kullanılmaktadır.

Ön ödemeli su sayacı

Kartlı su sayacı / Ön ödemeli su sayacı / Akıllı su sayacı” gibi sayaçlar, tek başına bir ölçü aleti gibi düşünülemezler. Mekanik sayaç eşliğinde elektronik bir üniteye de sahip olan bu sayaçlar, yaptıkları ölçümlemeleri, elektronik ünitelerinde bulunan bir çipe kaydederler. Kullanılması düşünülen miktarın bedeli kadar kredinin bu çipe yüklenerek, su parasının, kullanılmadan önce tahsil edilmesini sağlarlar. Bu tür sayaçlar Ön ödemeli veya akıllı su sayacı olarak tanınırlar.

Ön ödemeli su sayacının Aboneye Getirdiği Yenilik ve Kolaylıklar

Ön ödemeli su sayacı ile abone istediği an kullandığı su miktarını, kalan kredi miktarını, vb. bilgileri sayacından okuyup izleyebilir. Ön ödemeli su sayacı kullanan abone, istediği kadar su kredisini sabit fiyat garantisi ile alabilir ve sık sık yapılan tarife değişikliklerinden (zam) etkilenmez. Ayrıca bazı sıra dışı durumlarda oluşabilen yüksek tutarlı faturalarla karşılaşmadan kendi hesabını yapabilir ve dilediği kadar su harcaması yapabilir. Su sayacı kullanımda su peşin satılacağından mülk sahibi ve kiracı arasındaki çeşitli ihtilaflar da ortadan kalkmaktadır. Yine aynı şekilde, peşin su satışı yapıldığı için, ödemelerde kuyrukta beklemeler olmamakta, abone ihtiyacı kadar su kredisi alma imkânına kavuşmaktadır.

Ultrasonik su sayacı fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

ULTRSASONİK SU SAYAÇLARI GENEL ÖZELLİKLERİ

  • Ultrasonik sayaçlar EN14154 Standardına uygundur.
  • Ultrasonik su sayaçları MID Onaylıdır.
  • Ultrasonik su sayaçları ölçüm prensibi ile, mekanik sayaçlara göre çok daha hassastır.
  • Hareketli parça içermediğinden, mekanik sayaçlara göre 2 kat daha uzun ömürlüdür.
  • Düşük enerji tüketimi ile ultrasonik su sayaçları uzun pil ömrü (10 yıl) sağlar.
  • Test basıncı ultrasonik su sayaçları için : 16 bar
  • Woltman ultrasonik su sayacı aynı özelliklere sahiptir.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com