Menu

EUROMET YAZILIMLARI

Su sayacı test masası bilgisayar kontrol yazılımı

Su sayacı test ve ayar istasyonu yazılımı

(WATER METER TEST STATION AND SETTING SOFTWARE)

Euromet firması tarafından üretilen “Su sayacı test ve ayar istasyonu” cihazlarının bilgisayar üzerinden kontrol edilmesini sağlayan bir otomasyon yazılımdır.

Bu su sayaçları yazılım otomasyonu ile;

Su sayacı test ve ayar istasyonu sisteminde bulunan tüm kontrol ünitelerinin değerleri anlık olarak görüntülenmekte ve kayıt, raporlama modüllerinde kullanılmaktadır.

Su sayacı test ve ayar istasyonu yazılımı sistemde bulunan elektronik vanaları, elektronik teraziyi, frekans kontrol ve motor sürücüyü, sayaçların otomatik olarak okunmasında kullanılan lazer sayıcılar, basınç ve sıcaklık sensör değerlerini ve akış debi değerlerini anlık olarak kullanıcıya göstermekte ve test prosedürlerini gerçekleştirmektedir.

Su sayacı test ve ayar istasyonu yazılımı ile elde edilen verileri haftalık, aylık ve yıllık raporlamalar şeklide saklamakta ve her bir sayaç için yazdırılabilir bir hata tayin formu vermektedir.

Kısacası Su sayacı test ve ayar masası yazılımı ile;

Su sayaçlarını otomatik olarak test edebilir.
Test sonuçlarını kaydedebilir.
Hata eğrisini hesaplayabilir ve grafiğini çizebilir.
Test masasını otomatik olarak kontrol edebilir.
Sistem üzerinde veri yedeklemesi yapılabilirsiniz

Su sayacı ayar ve test istasyonu

Su sayacı ayar ve test istasyonu, yeni üretilmiş veya tamir edilmiş su sayaçlarının, yürürlükteki yasal metroloji mevzuatına uygun olarak ayar ve kontrol edilmesine yarayan teçhizattır.
İstasyona genellikle seri olarak bağlanan su sayaçlarından, standard ve yönetmeliklerde[1] öngörülen çeşitli debilerde belli miktarda su akıtılarak, bu suyun gerçek miktarı ile sayacın gösterdiği değer arasındaki fark tespit edilir. Müsaade edilen hata sınırlarını aşmaması için, gerektiğinde sayaçlar ayarlanarak tekrar kontrol edilir.
Modern istasyonlarda, iş akışını otomatize etmek ve yönetmeliklerde talep edilen azamî % 0,2 ölçme belirsizliğini sağlamak gayesiyle, sayaçtan akan suyun gerçek hacminin tespitinde hassas endüstriyel teraziler ve sayaçların gösterge değerini okumak için de optoelektronik/magnetoelektronik vb. sensörler kullanılmaktadır.
İstasyonların yapılışı ile ilgili kurallar “OIML” (Uluslararası Yasal Metroloji Kuruluşu), “ISO” (Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı) ve “CEN” (Avrupa Standardizasyon Komitesi) tarafından belirlenmektedir.
Türkiye’de de, istasyonların yapımı ve işletilmesi, AB uyum yasaları çerçevesinde T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmelikler ve Türk Standardları Enstitüsü tarafından (son olarak Şubat 2009) yayımlanan, TS EN 14154-3 “Su Sayaçları – Bölüm 3: Deney Metotları ve Teçhizatı[2]” başlıklı standart ile düzenlenmiştir.

Kaynak Wiki.

Test Ayar İstasyonu Yazılımı Kullanım Kılavuzu

Test Ayar İstasyonu Yazılımı Ver. 2.1.8

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com