ISI SAYAÇLARI MUAYENE YÖNETMELİĞİ

Su Sayaçları ve Test/Kalibrasyon İstasyonları

ISI SAYAÇLARI MUAYENE YÖNETMELİĞİ

ISI-SAYAÇLARI

Sayın Yetkili;
Bildiğiniz üzere; Ülkemizde ısıtma sistemlerinde kullanılan "Isı Sayaçları" bugüne kadar 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanun kapsamında olmasına rağmen muayene Yönetmeliği bulunmamasından dolayı 5 yılda bir yapılması gereken periyodik Muayeneleri yapılmıyordu.
Ancak; 06.Temmuz 2019 tarihli ve 30470 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “ISI SAYAÇLARI MUAYENE YÖNETMELİĞİ hükümlerine göre, Isı sayaçlarının Muayene ve Damga hizmetlerini yapabilmek için aşağıdaki kriterlere uygun bir Laboratuvarın kurulması zorunludur.
Şirketimiz; 2014/32/AB Ölçü Aletleri Yönetmeliği, Isı Sayaçları Yönetmeliği, TS EN ISO 1434 Isı Sayaçları Standardı ve OIML R75 Isı sayaçları regülasyonlarına uygun "Mekanik, Ultrasonik Her Türlü Marka Isı Sayaçlarını Bilgisayar kontrollü otomatik olarak test ve kalibrasyonlarını yapabilecek yeteneğe sahip "ISI SAYAÇLARI TEST VE KALİBRASYON CİHAZI ÜRETMEKTEDİR". talep olunan test cihazları TSE den uygunluk sertifikası olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Muayene Kuruluşu olarak atanmanıza müteakip kesin teslim edilmiş sayılacak tüm resmi işlemlerde ücretsiz danışmanlık yapılacaktır.
Bilgi edinilmesi ile değerli talep ve isteklerinizi bekler

Saygılar Sunarız

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe